Skip to content
  • Facebook
  • Instagram
  • TikTok

Welcome to Zoofy — 10% off your first order with code WELCOME10

  • Dog
    • Shop All Dog
    • Food
      • Dry Dog Food
      • Wet Dog Food
    • Treats & Chews
    • Toys
    • Walking
    • Beds & Crates
    • Feeding
      • Bowls
      • Slow Feeders
    • Grooming & Hygiene
      • Grooming
      • Hygiene
    • Health & Wellness
    • Training
  • Cat
    • Shop All Cat
    • Food
      • Dry Cat Food
      • Wet Cat Food
      • Kitten Food
    • Treats
    • Toys
    • Litter & Hygiene
    • Beds
    • Scratchers
    • Feeding & Bowls
    • Grooming
    • Health & Wellness
    • Travel & Transport
  • Reptile
    • Shop All Reptile
    • Food & Nutrition
      • Supplements
      • Live & Dried Feed
    • Heating
    • Lighting & UVB
      • Lighting Equipment
      • Reptile Lighting
    • Substrates & Bedding
    • Decor & Habitat
    • Feeding Equipment
    • Humidity & Climate Control
    • Health & Care
    • Vivariums & Housing
  • Bird
    • Shop All Bird
    • Food & Nutrition
      • Bird Seed & Mixes
      • Pellets & Complete Food
      • Soft Food & Egg Food
      • Hand-Rearing Food
      • Supplements & Grit
    • Treats
      • Millet Sprays
      • Treat Sticks & Bars
      • Natural Treats
    • Toys & Enrichment
      • Foraging Toys
      • Chew & Shred Toys
      • Swings, Ladders & Activity Toys
      • Foot Toys
    • Perches & Play Stands
      • Natural Perches
      • Rope & Flexible Perches
      • Play Stands & Gyms
    • Cages & Accessories
      • Bird Cages
      • Cage Stands
      • Cage Covers
      • Travel Carriers
    • Feeding & Drinking
      • Feeders & Bowls
      • Water Drinkers
      • Treat Holders
    • Bedding, Nesting & Hygiene
      • Bird Bedding
      • Nesting Materials
      • Cage Liners
      • Cleaning & Disinfectants
    • Health & Care
      • Grooming & Nail Care
      • Bathing & Misting
      • UV Lighting
    • Shop by Bird
      • Budgie
      • Cockatiel
      • Canary & Finch
      • Parrot & Parakeet
  • Fish
    • Shop All Fish
    • Fish Food
      • Cold Water Fish Food
      • Tropical Fish Food
      • Pond Fish Food
    • Water Care & Testing
    • Filtration
    • Heating
    • Lighting
    • Air Pumps & Accessories
    • Substrate
    • Tanks & Equipment
    • Decor & Plants
      • Aquarium Plants
    • Cleaning
  • Small Animal
    • Shop All Small Animal
    • Food
    • Treats
    • Hay
    • Bedding
    • Toys & Enrichment
    • Feeding
    • Housing
    • Health & Care
  • Brands
    • Shop All Brands
    • Tora
    • GAIN
    • Atlas & Tail
    • VPS
    • Yeowww!
    • Duvoplus
    • Natures Menu
    • KONG
    • Ancol
    • Burns
    • YAKERS
    • McAdams
  • Sale
  • Facebook
  • Instagram
  • TikTok
Zoofy
  • Dog
    • Shop All Dog
    • Food
      • Dry Dog Food
      • Wet Dog Food
    • Treats & Chews
    • Toys
    • Walking
    • Beds & Crates
    • Feeding
      • Bowls
      • Slow Feeders
    • Grooming & Hygiene
      • Grooming
      • Hygiene
    • Health & Wellness
    • Training
  • Cat
    • Shop All Cat
    • Food
      • Dry Cat Food
      • Wet Cat Food
      • Kitten Food
    • Treats
    • Toys
    • Litter & Hygiene
    • Beds
    • Scratchers
    • Feeding & Bowls
    • Grooming
    • Health & Wellness
    • Travel & Transport
  • Reptile
    • Shop All Reptile
    • Food & Nutrition
      • Supplements
      • Live & Dried Feed
    • Heating
    • Lighting & UVB
      • Lighting Equipment
      • Reptile Lighting
    • Substrates & Bedding
    • Decor & Habitat
    • Feeding Equipment
    • Humidity & Climate Control
    • Health & Care
    • Vivariums & Housing
  • Bird
    • Shop All Bird
    • Food & Nutrition
      • Bird Seed & Mixes
      • Pellets & Complete Food
      • Soft Food & Egg Food
      • Hand-Rearing Food
      • Supplements & Grit
    • Treats
      • Millet Sprays
      • Treat Sticks & Bars
      • Natural Treats
    • Toys & Enrichment
      • Foraging Toys
      • Chew & Shred Toys
      • Swings, Ladders & Activity Toys
      • Foot Toys
    • Perches & Play Stands
      • Natural Perches
      • Rope & Flexible Perches
      • Play Stands & Gyms
    • Cages & Accessories
      • Bird Cages
      • Cage Stands
      • Cage Covers
      • Travel Carriers
    • Feeding & Drinking
      • Feeders & Bowls
      • Water Drinkers
      • Treat Holders
    • Bedding, Nesting & Hygiene
      • Bird Bedding
      • Nesting Materials
      • Cage Liners
      • Cleaning & Disinfectants
    • Health & Care
      • Grooming & Nail Care
      • Bathing & Misting
      • UV Lighting
    • Shop by Bird
      • Budgie
      • Cockatiel
      • Canary & Finch
      • Parrot & Parakeet
  • Fish
    • Shop All Fish
    • Fish Food
      • Cold Water Fish Food
      • Tropical Fish Food
      • Pond Fish Food
    • Water Care & Testing
    • Filtration
    • Heating
    • Lighting
    • Air Pumps & Accessories
    • Substrate
    • Tanks & Equipment
    • Decor & Plants
      • Aquarium Plants
    • Cleaning
  • Small Animal
    • Shop All Small Animal
    • Food
    • Treats
    • Hay
    • Bedding
    • Toys & Enrichment
    • Feeding
    • Housing
    • Health & Care
  • Brands
    • Shop All Brands
    • Tora
    • GAIN
    • Atlas & Tail
    • VPS
    • Yeowww!
    • Duvoplus
    • Natures Menu
    • KONG
    • Ancol
    • Burns
    • YAKERS
    • McAdams
  • Sale
Log in Cart

Item added to your cart

View cart
Filter and sort Filter

Filter and sort

Filter

231 products

Remove all
Remove all

231 products

Remove all
  • Misty & Bluey Chicken Cubes Cat Treats 20g Back of Misty & Bluey Chicken Cubes 20g pack showing ingredients and feeding guidance

    Misty & Bluey Chicken Cubes Cat Treats 20g

    NEW

    Misty & Bluey Chicken Cubes Cat Treats 20g

    Regular price €1,99 EUR
    Regular price Sale price €1,99 EUR
    Unit price €9,95/100g
    NEW
  • McAdams Free Range Chicken with Atlantic Prawns wet cat food 100g tray and serving McAdams Chicken with Atlantic Prawns wet cat food served in a bowl

    McAdams Free Range Chicken with MSC Atlantic Prawns Wet Cat Food - 100g

    NEW

    McAdams Free Range Chicken with MSC Atlantic Prawns Wet Cat Food - 100g

    Regular price €4,99 EUR
    Regular price Sale price €4,99 EUR
    NEW
  • McAdams Free Range Turkey with Norwegian Salmon wet cat food 100g tray and serving McAdams Turkey with Norwegian Salmon wet cat food served in a bowl

    McAdams Free Range Turkey with Norwegian Salmon Wet Cat Food - 100g

    BEST SELLER

    McAdams Free Range Turkey with Norwegian Salmon Wet Cat Food - 100g

    Regular price €4,99 EUR
    Regular price Sale price €4,99 EUR
    BEST SELLER
  • McAdams Chicken with Turkey and Heart wet dog food 150g tray and serving McAdams Chicken with Turkey and Heart wet dog food served in a bowl

    McAdams Free Range Chicken with Turkey & Heart Wet Dog Food - 150g

    BEST SELLER

    McAdams Free Range Chicken with Turkey & Heart Wet Dog Food - 150g

    Regular price €4,99 EUR
    Regular price Sale price €4,99 EUR
    BEST SELLER
  • McAdams Free Range Turkey with Norwegian Salmon wet dog food 150g tray and serving McAdams Turkey with Norwegian Salmon wet dog food served in a bowl

    McAdams Free Range Turkey with Norwegian Salmon Wet Dog Food - 150g

    NEW

    McAdams Free Range Turkey with Norwegian Salmon Wet Dog Food - 150g

    Regular price €4,99 EUR
    Regular price Sale price €4,99 EUR
    NEW
  • DREAMIES Tasty Chicken cat treats 60g packet DREAMIES cat treats size and dual-texture illustration

    DREAMIES Cat Treats with Tasty Chicken - 60g

    NEW

    DREAMIES Cat Treats with Tasty Chicken - 60g

    Regular price €2,99 EUR
    Regular price Sale price €2,99 EUR
    NEW
  • Burgess Kitten Food with Chicken 1.5kg Back of Burgess Kitten Chicken 1.5kg packaging

    Burgess Kitten Food with Chicken 1.5kg

    NEW

    Burgess Kitten Food with Chicken 1.5kg

    Regular price €9,99 EUR
    Regular price Sale price €9,99 EUR
    Unit price €6,66/kg
    NEW
  • DREAMIES Catnip flavour cat treats 60g packet DREAMIES cat treats crunchy outside soft inside size illustration

    DREAMIES Cat Treats with Irresistible Catnip Flavour - 60g

    NEW

    DREAMIES Cat Treats with Irresistible Catnip Flavour - 60g

    Regular price €2,99 EUR
    Regular price Sale price €2,99 EUR
    NEW
  • Burgess Adult Cat Food Rich in Chicken with Duck 10kg Back of Burgess Adult Cat Chicken with Duck 10kg packaging

    Burgess Adult Cat Food Rich in Chicken with Duck 10kg

    NEW

    Burgess Adult Cat Food Rich in Chicken with Duck 10kg

    Regular price €42,99 EUR
    Regular price Sale price €42,99 EUR
    Unit price €4,30/kg
    NEW
  • DuvoPlus Stainless Steel Pet Bowl DuvoPlus Stainless Steel Pet Bowl

    DuvoPlus Stainless Steel Pet Bowl

    NEW

    DuvoPlus Stainless Steel Pet Bowl

    Regular price From €2,99 EUR
    Regular price Sale price From €2,99 EUR
    Unit price €2,99 each
    NEW
  • Arcadia Pro T5 UVB Kit – Dragon 14% 24 Watt — RARTP24D product packshot Arcadia Pro T5 UVB Kit – Dragon 14% 39 Watt — RARTP39D product packshot

    Arcadia Pro T5 UVB Kit – Dragon 14%

    NEW

    Arcadia Pro T5 UVB Kit – Dragon 14%

    Regular price From €99,99 EUR
    Regular price Sale price From €99,99 EUR
    NEW
  • Arcadia EarthMix Prairie 10L bag displayed with a loose pile of the prairie substrate Arcadia EarthMix Prairie Substrate

    Arcadia EarthMix Prairie Substrate

    NEW

    Arcadia EarthMix Prairie Substrate

    Regular price €24,99 EUR
    Regular price Sale price €24,99 EUR
    Unit price €2,50/L
    NEW
  • Monkfield Locust Pre-Pack Monkfield Locust Pre-Pack

    Monkfield Locust Pre-Pack

    ORDER ON REQUEST

    Monkfield Locust Pre-Pack

    Regular price €4,99 EUR
    Regular price Sale price €4,99 EUR
    Unit price €4,99 each
    ORDER ON REQUEST
  • Monkfield Frozen Bloodworm Monkfield Frozen Bloodworm

    Monkfield Frozen Bloodworm

    NEW

    Monkfield Frozen Bloodworm

    Regular price €4,99 EUR
    Regular price Sale price €4,99 EUR
    Unit price €0,14 each
    NEW
  • HabiStat Desert Driftwood Small branch with its black manufacturer hang tag Side profile of a HabiStat Desert Driftwood Small branch showing its branching shape and texture

    HabiStat Desert Driftwood

    NEW

    HabiStat Desert Driftwood

    Regular price From €6,99 EUR
    Regular price Sale price From €6,99 EUR
    Unit price €6,99 each
    NEW
  • HabiStat Livefood Care Pack HabiStat Livefood Care Pack

    HabiStat Livefood Care Pack

    NEW

    HabiStat Livefood Care Pack

    Regular price €4,99 EUR
    Regular price Sale price €4,99 EUR
    Unit price €4,99 each
    NEW
  • Vetark Tamodine Wound Cleaner Vetark Tamodine Wound Cleaner

    Vetark Tamodine Wound Cleaner

    NEW

    Vetark Tamodine Wound Cleaner

    Regular price From €10,99 EUR
    Regular price Sale price From €10,99 EUR
    Unit price €219,80/L
    NEW
  • Front of the HabiStat Mixed Leaf Litter 5L clear bag with black and green label HabiStat Mixed Leaf Litter 5L bag standing behind a loose pile of the litter

    HabiStat Leaf Litter Mixed

    NEW

    HabiStat Leaf Litter Mixed

    Regular price €11,99 EUR
    Regular price Sale price €11,99 EUR
    Unit price €2,40/L
    NEW
  • HabiStat Sphagnum Moss 1kg HabiStat Sphagnum Moss 1kg

    HabiStat Sphagnum Moss 1kg

    NEW

    HabiStat Sphagnum Moss 1kg

    Regular price €11,99 EUR
    Regular price Sale price €11,99 EUR
    Unit price €11,99/kg
    NEW
  • HabiStat Arboreal Feeding Ledge Replacement Cups 100 Pack Crested gecko feeding from a replacement cup fitted in a HabiStat arboreal ledge

    HabiStat Arboreal Feeding Ledge Replacement Cups 100 Pack

    NEW

    HabiStat Arboreal Feeding Ledge Replacement Cups 100 Pack

    Regular price €21,99 EUR
    Regular price Sale price €21,99 EUR
    Unit price €0,22 each
    NEW
  • HabiStat Arboreal Feeding Ledge Replacement Cups 10 Pack Crested gecko feeding from a replacement cup fitted in a HabiStat arboreal ledge

    HabiStat Arboreal Feeding Ledge Replacement Cups 10 Pack

    NEW

    HabiStat Arboreal Feeding Ledge Replacement Cups 10 Pack

    Regular price €2,99 EUR
    Regular price Sale price €2,99 EUR
    Unit price €0,30 each
    NEW
  • HabiStat Arboreal Feeding Ledge Double HabiStat double arboreal feeding ledge installed inside a planted glass terrarium

    HabiStat Arboreal Feeding Ledge Double

    NEW

    HabiStat Arboreal Feeding Ledge Double

    Regular price €11,99 EUR
    Regular price Sale price €11,99 EUR
    Unit price €11,99 each
    NEW
  • Arcadia Ceramic Heater 100W E27 bulb and retail box, isolated Leopard gecko in a safely heated vivarium with Arcadia Ceramic Heater 100W pack shown

    Arcadia Ceramic Heater

    NEW

    Arcadia Ceramic Heater

    Regular price €19,99 EUR
    Regular price Sale price €19,99 EUR
    Unit price €19,99 each
    NEW
  • Arcadia Deep Heat Projector 80W E27 bulb and retail box, isolated Bearded dragon shown with Arcadia deep heat projector warming context

    Arcadia Deep Heat Projector 80W

    NEW

    Arcadia Deep Heat Projector 80W

    Regular price €34,99 EUR
    Regular price Sale price €34,99 EUR
    Unit price €34,99 each
    NEW
  • Arcadia Halogen Infrared Heater 100W E27 bulb and retail box, isolated Agama basking safely beneath an Arcadia overhead reptile heater for the 100W halogen listing

    Arcadia Halogen Infrared Heater

    NEW

    Arcadia Halogen Infrared Heater

    Regular price From €16,99 EUR
    Regular price Sale price From €16,99 EUR
    Unit price €19,99 each
    NEW
  • Arcadia EarthPro FlowerBoost supplementary flowers and petals 60g pouch, isolated Tortoise beside a serving of Arcadia EarthPro FlowerBoost flowers and petals

    Arcadia EarthPro FlowerBoost Supplementary Flowers & Petals

    NEW

    Arcadia EarthPro FlowerBoost Supplementary Flowers & Petals

    Regular price €9,99 EUR
    Regular price Sale price €9,99 EUR
    Unit price €166,50/kg
    NEW
  • Arcadia EarthPro TurtleGold aquatic turtle food 300g pouch, isolated Aquatic turtle in a naturalistic tank for Arcadia TurtleGold feeding context

    Arcadia EarthPro TurtleGold Aquatic Turtle Food 300g

    NEW

    Arcadia EarthPro TurtleGold Aquatic Turtle Food 300g

    Regular price €17,99 EUR
    Regular price Sale price €17,99 EUR
    Unit price €59,97/kg
    NEW
  • Arcadia EarthMix Arid 10L bag with loose substrate, isolated Arcadia EarthMix Arid Substrate

    Arcadia EarthMix Arid Substrate

    NEW

    Arcadia EarthMix Arid Substrate

    Regular price €24,99 EUR
    Regular price Sale price €24,99 EUR
    Unit price €2,50/L
    NEW
  • Pawise Puppy Long Neck hippo, lion and giraffe dog toys on a transparent background Two puppies playing with the Pawise Long Neck hippo, lion and giraffe toys

    Pawise Puppy Long Neck Dog Toy

    NEW

    Pawise Puppy Long Neck Dog Toy

    Regular price €8,99 EUR
    Regular price Sale price €8,99 EUR
    Unit price €8,99 each
    NEW
  • Growl Flip Floppz Ava the Avocado dog toy on a transparent background Dog carrying the Growl Flip Floppz avocado toy during supervised indoor play

    Growl Flip Floppz Dog Toy

    NEW

    Growl Flip Floppz Dog Toy

    Regular price €5,99 EUR
    Regular price Sale price €5,99 EUR
    Unit price €5,99 each
    NEW
  • Yeowww yellow catnip banana cat toy on a transparent background Yeowww! Catnip Banana Cat Toy

    Yeowww! Catnip Banana Cat Toy

    BEST SELLER

    Yeowww! Catnip Banana Cat Toy

    Regular price €10,99 EUR
    Regular price Sale price €10,99 EUR
    Unit price €10,99 each
    BEST SELLER
  • Yeowww organic catnip 28g resealable pouch on a transparent background Cat investigating an unopened Yeowww organic catnip 28g pouch

    Yeowww! Catnip 28g Pouch

    NEW

    Yeowww! Catnip 28g Pouch

    Regular price €9,99 EUR
    Regular price Sale price €9,99 EUR
    Unit price €35,68/100g
    NEW
  • Blue Yeowww catnip cigar toy on a transparent background Cat playing with a blue Yeowww catnip cigar toy

    Yeowww! Catnip Cigar Cat Toy

    NEW

    Yeowww! Catnip Cigar Cat Toy

    Regular price €8,99 EUR
    Regular price Sale price €8,99 EUR
    Unit price €8,99 each
    NEW
  • Pawise Minus One Meadow cat cuddler on a transparent background Adult cat resting in the green and charcoal Minus One Meadow cuddler

    Pawise Minus One Cat Cuddler Meadow

    NEW

    Pawise Minus One Cat Cuddler Meadow

    Regular price €21,99 EUR
    Regular price Sale price €21,99 EUR
    Unit price €21,99 each
    NEW
  • Pawise Minus One yellow hideaway cat cave on a transparent background Adult cat resting inside the yellow Minus One hideaway cat cave

    Pawise Minus One Hideaway Cat Cave

    NEW

    Pawise Minus One Hideaway Cat Cave

    Regular price €24,99 EUR
    Regular price Sale price €24,99 EUR
    Unit price €24,99 each
    NEW
  • Animology Tear Stain Remover Animology Tear Stain Remover

    Animology Tear Stain Remover

    NEW

    Animology Tear Stain Remover

    Regular price €6,99 EUR
    Regular price Sale price €6,99 EUR
    Unit price €6,99/100ml
    NEW
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • …
  • 7
  • Dog 
  • Cat 
  • Bird 
  • Fish 
  • Cartoon rabbit with purple body and orange ears
    Small Animal 
  • Reptile 
1 / of 6
🐾

Welcome to Zoofy

Take 10% off your first order — on us.

WELCOME10
Shop now
  • Facebook
  • Instagram
  • TikTok
Payment methods
  • American Express
  • Apple Pay
  • Google Pay
  • Klarna
  • Maestro
  • Mastercard
  • Shop Pay
  • Union Pay
  • Visa
© 2026, Zoofy
  • Privacy policy
  • Cancellation policy
  • Refund policy
  • Terms of service
  • Contact information
  • Shipping policy
  • Legal notice
  • Choosing a selection results in a full page refresh.
  • Opens in a new window.